Pikowanie tkanin


Wykonujemy usługowe pikowanie tkanin z materiałów własnych i powierzonych do szerokości 250 cm. Posiadamy również w swojej ofercie pełną gamę kolorystyczną podszewek pikowanych. W naszym biurze projektowym możemy zaprojektować na życzenie klienta każdy wzór.


Towar dostarczamy transportem własnym,
lub mniejsze ilości poprzez kuriera

Pikowanie Tkanin - Pikówka

Pikowanie tkanin polega na zszyciu dwóch kawałków materiału, zwykle z izolacją między nimi. Jednak tkaniny pikowane są wykorzystywane nie tylko do materiałów izolacyjnych, ale także do celów estetycznych. To świetny sposób na urozmaicenie wystroju mieszkania i nadanie elementom personalizacji i niepowtarzalności. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zapewniając im kompleksowe wsparcie w realizacji zleceń oraz profesjonalne doradztwo w zakresie optymalizacji. Pikujemy wszystkie rodzaje tkanin, w tym tkaniny materacowe i pościelowe, podszewki, tkaniny narzutowe, tkaniny narzutowe i obiciowe, tkaniny na kurtki i płaszcze oraz inne rodzaje tekstyliów.

Pikowanie tkanin to proces, który wymaga dwóch warstw materiału. Są ze sobą zszyte i wcześniej oddzielone dodatkową izolacją. Może to być na przykład wełna lub grubsza tkanina bawełniana. Dzięki tej technice możliwe jest równomierne rozłożenie warstwy wewnętrznej tak, aby osoba korzystająca z gotowego produktu czuła się komfortowo. Tkanina pikowana jest często wykorzystywana w pościeli, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Popularne są również poduszki w tej formie oraz podszewki płaszczy czy kurtek. Mają przewagę nad futrem, wełną czy innymi rodzajami ociepleń – są zdecydowanie trwalsze i mocniejsze, jednocześnie gwarantując wysoki komfort termiczny. Jest to szczególnie ważne w przypadku odzieży zimowej lub pościeli podczas chłodniejszych miesięcy. Jednocześnie pikowanie wygląda atrakcyjnie i może estetycznie wzbogacić wszelkiego rodzaju projekty. Co to jest pikówka? Jest materiałem eleganckim, wygodnym i wysoce dekoracyjnym, nadającym się nie tylko do przemysłu odzieżowego, ale również do branży dekoracyjnej. Tkaniny o charakterystycznych wzorach świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Struktura dzięki pikowaniu zapewni ciepło, ponieważ między dwiema pikowanymi tkaninami wprowadzona jest warstwa izolacji, na przykład miękkiej bawełny lub innego materiału. Warstwy materiału są równomiernie rozmieszczone, a tkanina ocieplająca nie zmienia swojego położenia.

Przy okazji powstał bardzo piękny i ciekawy wzór, znany naszym klientom od pokoleń. Co to jest pikowanie? Jedną z najbardziej praktycznych i powszechnie stosowanych metod ocieplania materiału jest pikowanie. Tkanina nabiera wówczas nie tylko walorów wizualnych, ale również zapewnia ciepło użytkownikowi. Firmy specjalizujące się w produkcji materiałów przy użyciu nowoczesnych pikowarek stwarzają obecnie nieograniczone możliwości.

Wzory standardowe

Wzory specjalne

pl_PLPolski